Budoucnost LED neonů

LED neonové nápisy získávají na popularitě u různých firem, které chtějí, aby jejich značka kreativně upoutala pozornost – jde o efektivní náhradu tradičních neonových nápisů. Nabízí se hned několik důvodů, proč je podle nás budoucnost LED neonů růžová.

Nižší spotřeba elektřiny

Spotřeba energie je jedním z klíčových podnikových výdajů, takže úspora na účtech za elektřinu je zásadní. LED neony spotřebují přibližně 15× méně elektřiny než tradiční neonové nápisy. Spotřeba 20 wattů za hodinu u tradičních neonů odpovídá zhruba 1,2 wattu u LED neonů.

Všestrannost

Tradiční neonové nápisy si nelze přizpůsobit – jsou jednoduše stále zapnuté. Na druhou stranu neonové LED nápisy nabízejí všestrannost, protože jsou složeny z několika malých světel, které si můžete přizpůsobit. LED diody mohou měnit barvu, blikat nebo mizet.

Různé velikosti LED žárovek a snadné přizpůsobení moderních trubic dává volnost pro tvorbu kreativních návrhů.

Jas

Moderní neony nabízí konzistentní jas, takže jsou snadno viditelné zblízka i z dálky. Oproti tomu tradiční provedení může být zdálky (a za tmy) hůře viditelné a působit mdle. LED neony lze snadno ztlumit podle vlastních požadavků, pro denní nebo noční svícení, což umožňuje také lepší kontrolu spotřeby energie.

Nenáročnost na údržbu

Trubice s LED diodami nejsou horké, lze je tak bez problému kdykoli čistit. Ať už jsou zapnuté či vypnuté – stačí jen vlhký hadřík. To neplatí pro tradiční neony, které je třeba vypnout a nechat vychladnout. Máte tak o starost méně. Moderní nápisy jsou navíc odolné a při případném pádu se neroztříští na nebezpečné střepy.

Navíc nehrozí úraz způsobený elektrickým proudem, díky snadné a bezpečné instalaci a hlavně nízkému napětí

Dlouhověkost

Životnost LED nápisů je v průměru více než 100 000 hodin (11 let), zatímco průměrná životnost neonových nápisů je 30 000 hodin, během nichž jejich síla značně slábne. Tradiční neonové nápisy používají křehké skleněné trubice, zatímco LED žárovky jsou odolné. Moderní neonové nápisy jsou také vodotěsné a méně náchylné k poškození povětrnostními vlivy. Budoucnost LED neonů je tedy poměrně příznivá.

Šetrnost k životnímu prostředí

Díky nízké spotřebě energie a dlouhé životnosti jsou LED nápisy ekologicky šetrnější variantou osvětleného značení. Diody lze navíc v této době mnohdy recyklovat. Oproti tomu zastaralé neonové nápisy jsou považovány za toxický odpad – u moderních modelů nemusíte řešit nebezpečné plyny a skleněné trubice.

LED neonové nápisy jsou budoucností pro podniky, které chtějí snížit náklady za poutavou a kreativní reklamu. Nemusíte přitom složitě hledat kompromisy. Moderní neony vynikají díky krátkodobým i dlouhodobým výhodám. Stylové doplňky zanechají skvělý dojem.