Dveřní tabulky jsou všude kolem nás – u dveří domů a bytů, firem, kanceláří a dalších prostorů. Nejenže jde o efektivní prostředek označení různých míst, ale zároveň jsou tabulky komunikačním nástrojem a designovým doplňkem.

Identifikace prostoru

Dveřní tabulky slouží k jednoznačnému a přehlednému označení daného prostoru. Může jít o byt, kancelář, či celou firmu. Tato malá destička usnadňuje návštěvníkům hledajícím konkrétní místo najít snadno a rychle ten správný vchod či dveře.

Tabulka přitom může obsahovat různé informace. Často používané jsou samozřejmě jména a loga, ale i čísla, adresy a další užitečné informace, které pomohou jednoznačně označit vybranou lokalitu.

Efektivní komunikace

Tabulky jsou důležité pro komunikaci. Lze na ně umístit třeba i otevírací dobu či relevantní pokyny nebo upozornění. Označit lze vchodové dveře, například celé oddělení firmy. Ovšem praktické jsou také jednotlivé cedulky pro každého pracovníka – je tak hned jasno, kde koho lze najít.

Estetická funkce

Nejenže mají tabulky vysokou informační hodnotu, ale mohou sloužit také jako doplněk a prospívat celkovému vzhledu prostoru. Důležitý je vhodný návrh designu, který bude ladit s architekturou budovy. Nabízí se široká škála materiálů, designů a barev. Dveřní tabulky lidé často vidí jako první, takže by určitě neměly vypadnout z celkového pojetí vaší světelné reklamy.

Díky pestré nabídce zvládnete vyjádřit jedinečnost prostoru a vytvořit pozitivní dojem u návštěvníků.

Různé typy

Existují různé varianty dveřních tabulek. Jedním z dostupných řešení jsou papírové cedulky. Vyrobeny jsou z pevného papíru a jejich hlavní výhodou je flexibilita. Jsou velmi levné, vyrobit si je můžete i sami a v případě potřeby je nahradit. Nicméně nejsou zrovna působivé ani trvanlivé.

Pokud hledáte dlouhodobé řešení, pak se nabízí plastové a kovové tabulky. Ty jsou vyrobeny z odolnějších materiálů a nabízí tak delší životnost, vyžadují přitom minimální údržbu. Vybírat lze z rozmanitých designů – působí profesionálně a skvěle dotvoří celkovou atmosféru prostoru.

Další zajímavou variantou jsou digitální tabulky. Mohou být vybaveny displejem či LED panely a lze na nich zobrazit i dynamický obsah. Lze je tak snadno aktualizovat v reálném čase. Případně lze přidat i dotykový displej. Jde o moderní řešení, které se však nehodí do každého prostoru.

Návrh a umístění

Při návrhu tabulky je důležité zvážit i design prostoru, kde budou umístěny. Je totiž třeba brát v úvahu velikost, barvu a umístění dveří. I to totiž ovlivní viditelnost a čitelnost tabulky. Je vhodné celkový design ladit s prostředím budovy, ať už jde o barvy, materiály či styl.

Je důležité zvolit správnou velikost písma, vhodné jsou kontrastní barvy a přehledné rozložení textu. Tak lze informace přečíst i z větší dálky. Nejlepší umístění je v úrovni očí, ve směru pohybu lidí – aby důležité informace nepřehlédli.

Závěr

Dveřní tabulky hrají důležitou roli při orientaci v prostoru. Ať už jde o firemní budovy, veřejné instituce, či třeba hotely. Vybírat můžete z různých typů a designů, vždy je však třeba dbát na praktický a přehledný design. Tyto cedulky přispívají efektivní komunikaci a usnadňují navigaci v neznámých místech. Může přitom jít o levné řešení.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *