Víte, jak uchytit neon?

Nechat si vyrobit svůj vlastní neon na míru je jen prvním krokem k tomu, aby vše skvěle vypadalo. Druhým, neméně důležitým krokem je samozřejmě jeho vhodné umístění a instalaci. Sepsali jsme pro vás tipy, které by vám mohly pomoct s jejich instalací a díky nim budete vědět, jak uchytit neon správně.

volně postavené – můžete jej umístit například na stůl do kanceláře, postavit na bar či kamkoli jinam. Jedná se o nejrychlejší způsob jak uchytit neon v prostoru.

stropní uchycení neonových nápisů – Asi nejvhodnější postup, pokud chcete umístit neon například do výlohy či okna. Takováto instalace je ale technicky nejnáročnější.

Umístění neonu na stěnu – pokud máte vhodné místo, ke kterému se nedostanou hosté, je asi nejlepší variantou připevnit neon na stěnu pomocí distančních šroubů.

Podle čeho a jak vybírat umístění neonů?

Neon má za úkol přilákat pozornost – Neony jsou silně designový prvek a často si je lidé pořizují, protože se jim prostě líbí. Samozřejmě ale také poutají pozornost a mohou tak sloužit i jako reklamní poutač, který kolemjdoucí nepřehlédne. Takový neon je nejčastěji uvnitř provozovny například ve výloze či za oknem. Ty je nejvhodnější připevnit na ocelová lanka či silné vlasce. V takovém případě pamatujte na to, že zdrojový kabel by měl směřovat směrem ke stroupu.

Neon má především dekorativní záměr – Nejčastěji se jedná o neony, které jsou umístěny v barech, či restauracích. Zpravidla v takových prostorech bývají i další dekorativní prvky a často jsou i samotné zdi tematicky laděné. Proto je vhodné pevné umístění do zdí. Pokud otevíráte nový podnik, myslete už předem na prostor, kudy povedete napájecí kabel pro neonový nápis.

Jak nainstalovat neonový nápis zavěšením drátů?

Záleží na tom, jak je nápis veliký. Pokud není zas až tak vysoký, zvládnete to hravě i vy sami doma. Naopak s větší výškou to bude těžší a klidně můžete zavolat někoho na pomoc. Pouze stačí protáhnout dráty otvory na akrylové desce a zavěsit nápis tam, kde se vám to líbí. Důležité je vše samozřejmě správně vyladit a dosáhnout vodovážné roviny, či požadovaného úhlu zavěšení.

Umístění neonového nápisu pomocí stojanu

Se stojanem je to opravdu jednoduché. Pouze dáte nápis tam, kde chcete, aby vynikal. Na stůl, nebo na poličku, to už záleží na vás. Neonový nápis vám rozzáří celou místnost a oživí ji svými světly a barvami. Tato varianta je vhodná především v momentě, kdy víte, že s neonem nikdo nepřijde do kontaktu. Umístění na stojan může být také žádoucí v případě, že chcete neonový nápis brát s sebou na různé konference, výstavy či vystoupení.

Chcete vědět, jak probíhá výroba neonu?

Uchycení neonu do zdi

Jedná se rozhodně o nejčastější variantu uchycení neonů. Pomocí distančních šroubů, které vám vždy dodáme, umístíte neon na pevno do zdi. Průběh instalace je podobný jako v případě montáže běžné police. V podkladové desce budou připraveny otvory, které si na zeď vyznačíte, následně připravíte otvory pro hmoždinky či jiné kotvící prvky a neon přimontujete.

Jaký postup tedy zvolit?

Pokud uvažujete nad koupí neonového nápisu, určitě už předem promyslete, kam a jak jej chcete umístit. Neony se téměř vždy vyrábí na míru a proto je dobré předat veškeré informace výrobci již předem. Díky tomu dostanete takový výrobek, který vám bude vyhovovat skutečně po všech stránkách.