Jak vytvořit logo v křivkách

Logo je naprosto klíčovým prvkem každé firmy. Je významnou součástí marketingu, ať už jde online kampaně či třeba propagační materiály. Logo by mělo být jedinečné a udávat nezaměnitelnou podobu společnosti. Ovšem abyste ho mohli používat na svých produktech a materiálech, je třeba mít k dispozici kvalitní základ – takzvané logo v křivkách. Jestli nevíte, jak vytvořit logo v křivkách, níže se to dozvíte!

Vektorové vs. rastrové obrázky

Běžné obrázky, například ve formátu JPG či PNG jsou tvořeny jednotlivými pixely. Jde o takzvanou bitmapovou grafiku či rastrové obrázky. Dokáže vykreslit krásné obrázky, ovšem pro tvorbu loga se zrovna nehodí. Takové obrázky jsou totiž poměrně velké a nelze s nimi snadno manipulovat – při zvětšení se ztrácí ostrost a detaily jsou rozmazané.

Co to je logo v křivkách? Jde o formát uložení loga vhodný pro další upravování či výrobu materiálů

Logo by proto mělo být vyhotoveno ve vektorové grafice. Ta se skládá z jednotlivých linek a tvarů, nikoli z individuálních pixelů. Díky tomu lze libovolně měnit velikost vektorových obrázků, a to bez ztráty kvality a detailů. Kdykoli si tak můžete vybrat, zda chcete vytisknout malé logo na obálku, nebo zvolíte velké rozměry pro tisk na reklamní plachtu.

Jak vytvořit logo v křivkách – Výběr vhodného nástroje

Pokud chcete připravit logo v křivkách, je důležité pro to zvolit správný nástroj – tedy program pro tvorbu vektorové grafiky. Jedním z nejpopulárnějších je Adobe Illustrator, který nabízí profesionální funkce a je vhodný pro pokročilé uživatele.

Pokud hledáte něco jednoduššího pro rychlou tvorbu loga, nabízí se různé online nástroje. Využít tak lze jednoduché rozhraní a různé šablony. Hotovou grafiku pak snadno exportujete, jelikož vektory podporuje i běžný formát PDF.

Jaký je tedy nejlepší program na tvorbu loga? Adobe Illustrator a Photoshop určitě nebudou krokem vedle!

Volba konceptu a barev

Ještě, než začnete tvořit konkrétní logo, dobře si rozmyslete volbu barev a celkový koncept. Méně je často více – snažte se vybrat několik základních barev, které spolu dobře ladí. Je třeba zvážit, jaký dojem by logo mělo vyvolávat a jaký je jeho účel. Tomu pak přizpůsobíte kreativní proces, abyste vytvořili grafiku přesně na míru danému účelu.

Tvorba náčrtku

Abyste dosáhli toho nejlepšího výsledku, je vhodné si nejprve návrh načrtnout rukou na papíře. Vyzkoušejte různé tvary, kompozici a uspořádání. Tak si lépe ujasníte, jakým směrem se při návrhu loga chcete vydat. Při digitálním návrhu pak máte jasnější představu a víte, kde začít.

Pak už jen stačí základní návrh dále vylepšovat. Nejprve vytvořte základní linie a tvary. Poté přidávejte další prvky, abyste dosáhli požadovaného vzhledu.

Jak vytvořit logo v křivkách – Převod rastrového loga na vektor

Pokud si nechcete logo dělat sami, nejlepší řešení je obrátit se na profesionály, kteří vám ho dodají ve vektorech. Jenže někdy se může stát, že logo, které jste dostali, je v rastrové grafice. V takovém případě je vhodné ho převést na vektor. K tomu lze využít praktickou funkci v Adobe Illustrator, takzvanou vektorizaci či tracing. Program automaticky převede bitmapovou grafiku na vektory. Vy to pak můžete dále upravit, abyste dosáhli optimálního výsledku.

Investice do vektorového loga

Tvorba vektorového loga je mnohdy náročnější než výroba rastrových obrázků. Výsledek však stojí za to. Vektorová grafika je totiž mnohem flexibilnější – takové logo lze využít kdekoli, v libovolných rozměrech se zachováním perfektních detailů. Ať už jde o web, tiskoviny, či třeba firemní prezentaci, vždy budete působit profesionálně.

Při tvorbě nového loga není nad čím přemýšlet, vždy volte vektorovou grafiku. Investice času a úsilí se vám vrátí v podobě skvělého výsledku. Pokud se vám do ruky dostane rastrové logo, je vhodné věnovat čas jeho předělání na vektory, tato forma totiž opravu působí lépe.

Doufáme, že už jste s námi zjistili, jak vytvořit logo v křivkách! Pokud potřebujete, aby vaše logo zářilo široko daleko, nechte si u nás vyrobit neon na míru s vaším logem!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *