Neonové nápisy jsou populární v mnoha různých odvětvích, mají poměrně dlouhou historii a rozhodně dokážou upoutat pozornost. V dnešní době už však světla namísto původního neonu používají LED diody, které nabízí řadu výhod. LED neony zkrátka dobývají svět!

Efektivní řešení

V dnešní době jsou již tradiční neony spíše historií. Ve skleněných trubicích svítil neon, tedy plyn. Takové provedení sice může být efektní, ale údržba je značně náročná. Proto si oblibu získaly LED neony. Fungují na bázi LED diod, které nabízí výrazné a okouzlující osvětlení. Jejich údržba je přitom hračka, jsou mnohem dostupnější, a přitom mají až pětkrát delší životnost. V této době tak jde o jasnou volbu.

LED neony a jejich snadná instalace

LED neony představují moderní řešení s mnoha benefity. Jsou relativně levné, praktické a rozzáří jakýkoli prostor. Jednou z velkých výhod je jednoduchost instalace. Tento typ neonů se blíží klasickému světlu, stačí ho tak uchytit na vybrané místo, zapojit do zásuvky a máte hotovo. Navíc lze případně jako zdroj využít i akumulátor.

Neony tak můžete umístit kamkoli v interiéru nebo exteriéru, aniž byste museli řešit složitou instalaci.

Perfektní provedení

Neony s LED diodami možná lehce ztrácí ten pravý vintage nádech, ovšem vzhledově nabízí to nejlepší. Zatímco klasické neony bývají tvořeny skleněnými trubicemi, moderní varianty sestávají ze silikonových trubic. Lze tak vyrobit různé šířky a vytvořit originální motiv přesně podle vašich představ. Jednotlivá písmena jsou elegantně a nenápadně propojená, díky kvalitnímu podkladu je navíc samozřejmostí odolnost. Využití neonů je pestré. S motivem na míru rozhodně zazáříte, díky modernímu provedení s využitím LED diod jde navíc o perfektní řešení – kromě dokonalého vzhledu totiž nechybí ani spolehlivost a dlouhá životnost.

Variabilita LED neonů

Největší výhodou LED neonů je ale fakt, že je můžete použít opravdu rozmanitě. Ano, nejčastěji se samozřejmě používají na tvorbu grafiky, ale můžeme s nimi například i udělat tlumené osvětlení do domácnosti. Oproti klasickým neonovým trubicím mají navíc ještě jednu výhodu. Když zvolíte RGB variantu LED neonového pásku, budete moct měnit barvu svícení kdykoli si vzpomenete!