Monkey Shoulder

Pokud nejste opravdoví znalci světa whisky, pak vám asi pojem Monkey Shoulder nic moc neřekne. To ale vůbec nevadí tomu, abyste mohli tuto stejnojmennou whisky ochutnat a ještě se mohli dozvědět něco nového nejen o tomto silném pití, ale také o tom, jak pro naše zákazníky neony vyrábíme.

A jak tedy souvisí opičí ramena s klasickým skotským pitím? Monkey shoulder je starý pojem, ve světě whisky poměrně známý, který definuje zranění, se kterým se potýkali dělníci, kteří se přípravě whisky věnovali. Při této práci totiž docházelo k poranění ramene, které bylo způsobeno náročným překládání ječmene a tak se po ukončení směny mohlo zdát, že jejich ruce jsou podobné těm opičím.

Dnes se ale chceme podívat hlavně na to, jak se LED neonové nápisy vlastně vyrábí a ukážeme si to právě na příkladu LED neonu, který jsme pro Monkey Shoulder vyráběli.

Jak zakázka vlastně probíhá?

Prvním krokem je samozřejmě potřeba klienta vůbec mít takový LED neon. Když se u vás ve firmě, doma, či kdekoli jinde shodnete, že LED neon potřebujete, určitě už budete vědět, jakou má mít podobu. Čím lepší data, tím samozřejmě lépe. Ideální jsou data přímo v křivkách, díky kterým je poté příprava grafického návrhu hračka!

Grafický návrh a cenová kalkulace

Když máme od klienta všechny potřebné informace o podobě neonu, velikosti a požadované barvě svícení, můžeme připravit grafický návrh a cenovou kalkulaci výroby neonu na míru. Kalkulace je vždy individuální a do jejího výpočtu zasahuje celá řada faktorů a tak pokud potřebujete vědět, kolik by stál váš vysněný neon, kontaktujte nás.

Monkey shoulder grafický návrh

Výroba podkladové desky

Aby mohl LED neon držet požadovaný tvar, je nutné jej upevnit na nějakou podkladovou desku. Nejčastější variantou je průhledné plexisklo, ale jde samozřejmě použít i jiné materiály. Těmi může být třeba dřevo, různé pěněné desky a podobně. Výroba podkladu probíhá na frézovacím stroji, který za pomoci definované grafiky vyfrézuje požadovaný tvar.

podkladová deska

Instalace LED neonového pásku

Když máme podklad, který nám definuje tvar neonu, můžeme přistoupit k instalaci LED neonového pásku. Zde potřebujete mít zručnost, trpělivost a pečlivost. Práce je totiž velice náročná, aby byl výsledek opravdu perfektní. Budete potřebovat pracovat s lepidlem a určitě musíte umět i pájet spoje.

Monkey Shoulder led pásek

Finální výsledek – Monkey Shoulder

Když vše poskládáte správně do sebe, dostanete výsledek, který se vám bude rozhodně líbit. A i všem ostatním, protože neony vypadají vždy perfektně!

LED neon

Jestli vás zajímají i jiné neony než ty ze světa whisky, podívejte se rozhodně na naši mapu neonů! Doufáme, že přidáme i váš neon na naši mapu!