neony.cz nejčastější dotazy

Právě jste se rozhodli, že si chcete objednat svůj vlastní neonový nápis, logo, nebo jakýkoli jiný obrazec, ale nevíte vše, co potřebujete? Možná odpověď na Vaši otázku najdete níže! Připravili jsme pro vás seznam nejčastějších otázek a odpovědí, které už měli zákazníci před vámi! Jestli tyto nejčastější dotazy nenabízí odpověď na Vaši otázku, napište nám a my vám co nejdříve odpovíme!

Jaký je rozdíl mezi klasickým neonem a LED neonem?

Nejzásadnější rozdíl pro zákazníka je především cena a možnost tvarování. LED neon je podstatně levnější variantou, která navíc umožňuje detailnější tvarování a lepší kombinaci barev a především jejich sytost. Stejně tak jsou pořizovací náklady na LED neon zásadně nižší.

Rozdíl mezi klasickým neonem a LED neonem je naprosto zásadní. Klasický LED neon je vytvořen ze skleněných trubic, které jsou naplněny plynem a nejčastěji generují světlo do všech stran, tedy v úhlu 360 stupňů. LED neon je nejčastěji silikonový pásek, který má v sobě uložen LED pásek, díky kterému je generováno světlo. Svítí nejčastěji v úhlu 150 stupňů.

Co všechno je možné LED neonem vyrobit?

Fantazii se meze nekladou a tak je s nadsázkou možné říct, že téměř cokoli. Hlavním limitem LED neonů je ale neměnná šířka světelného pásku a tak je nutné při přípravě grafických podkladů na tyto věci pamatovat. Může se tedy stát, že vámi požadovaná grafika pro výrobu LED neonem vhodná nebude.

Jakou barvu LED neonu si mohu vybrat?

V základní paletě pro vás nabízíme celkem 13 barev LED neonů, ze kterých je možné vybírat. Další možností je také volba RGB pásku, který umožňuje měnit barvu svícení během provozu.

nejčastější dotazy - vzorník barev

Jaký styl písma je vhodný pro LED neon?

Jak už bylo zmíněno výše, hlavním limitem LED neonu je pevně daná šířka pásku, která je nejčastěji 6 či 8 milimetrů. Pokud budete vybírat písmo, ze kterého chcete zhotovit svůj neonový nápis na míru, určitě vybírejte takové písmo, které má co nejstálejší sílu tahu.

Kam je vhodné LED neon umístit?

Především na takové místo, aby byl LED neon perfektně vidět! Umístění neonu byste samozřejmě měli zvažovat už před jeho výrobou, ale určitě vám můžeme doporučit, aby byl umístěn na místě, kde k němu bude obtížnější přístup. Vzhledem k tomu, že neony vždy poutají pozornost, tak hosté podniků mají tendenci na neon různě sahat a „zkoušet, co vydrží“. Zejména tedy v restauracích a barech doporučujeme umístit na takové místo, kde bude mít neon svůj klid.

Jak je možné upevnit LED neon?

Možností je nespočet! Nejčastěji se ale LED neon upevňuje na zeď a to za pomoci distančních šroubů. Ty vám dodáme ke každému neonu, který u nás objednáte. Jejich přichycení na zeď je snadné a do samotných distančních šroubů poté umístíte závitové hlavy, které jsou součástí. Dalšími variantami je zavěšení neonu, či jejich postavení. Jak uchytit LED neon rozhodně patří mezi ty nejčastější dotazy, je zde ale také nejvíce odpovědí!

Je možné LED neon umístit do exteriéru?

Základní LED neony jsou připraveny především na umístění do interiéru, ale není problém připravit variantu, která bude odolná i vůči venkovním vlivům počasí. Je ale potřeba počítat se zvýšenými výrobními náklady a samozřejmě také cenou.

Je možné tlumit intenzitu osvětlení neonu a jak?

Upravovat intenzitu jasu LED neonu není žádný problém. Máte navíc dvě možnosti, jak to udělat. První možností je manuální ovladač jasu, který dokáže nastavit pouze intenzitu svícení. Druhou variantou je pak dálkový ovladač, který dokáže nejen měnit intenzitu svícení, ale také zajistit pulzování světla, blikání, plynulé stmívání a podobně.

Jaká je životnost LED neonu?

Životnost LED neonu je velmi vysoká a většina výrobců udává jako horní hranici svícení 50 000 hodin. Právě s takovými výrobky pracujeme i my. Pokud byste tedy náš neon chtěli mít rozsvícený nonstop, měl by bez problému svítit téměř 6 let v kuse.

Spotřebují LED neony hodně elektřiny?

Spotřeba LED neonů je velmi malá a i proto jsou oblíbenými prvky, jak vyzdobit jakýkoli prostor. Spotřeba je srovnatelná například s notebookem. Vždy ale záleží na konkrétním výrobku, a pokud budete chtít, rádi vám na požádání spotřebu vypočteme právě pro váš neon na míru!

Nejčastější dotazy pro vás budeme pravidelně doplňovat, proto budeme rádi za všechny Vaše otázky!