Neonové nápisy: Zářivá výzdoba podniku jako součást moderní marketingové strategie

Bar je jedním z míst, kam se neonové nápisy skvěle hodí. Design interiéru je klíčový, nejen pro spokojenost zákazníků, ale i pro úspěch podniku. V dnešní době je obsah na sociálních sítích základní marketingovou strategií. Proto je důležité, aby interiér vašeho podniku byl fotogenický. A s tím právě mohou pomoci neonové nápisy.

Výrazný interiér

Originální výzdoba baru je důležitým marketingovým prvkem. Pokud je totiž prostředí příjemné a nabízí jedinečnou atmosféru, lidé ho rádi budou sdílet – mezi sebou i na sociálních sítích. Můžete tak oslovit mnohem více zákazníků.

Nabízí se různé trendy ve výzdobě baru. Od zajímavých tapet přes různobarevné kombinace až po netradiční podlahy, dekorace a podobně. Nicméně pokud toužíte po opravdu stylovém podniku, neměl by vám chybět neonový nápis. Jde o poněkud retro doplněk, který se zase dostává do módy.

Moderní neony

Zatímco dříve neony byly náročné na provoz i údržbu, v dnešní době jde o moderní elegantní doplněk, který je velmi nenáročný. LED technologie nabízí rozmanité barvy, flexibilní design a řadu dalších výhod. Můžete si jednoduše nechat vyrobit libovolný nápis či motiv, který bude zdobit váš podnik.

Zajímavé je, že v průzkumu více než pětina respondentů uvedla, že neonový nápis v baru vyvolává spíše dojem toho, že jde o zábavní podnik. Nicméně pro 20 % respondentů jde o znak moderního trend podniku, který zaujme. V každém případě tak dokážete upoutat pozornost.

Jedinečná atmosféra

S neony lze snadno vytvořit tu pravou atmosféru. Živé a zářivé osvětlení dodává party nádech a dokáže lidem doplnit energii. Výsledný dojem přitom závisí na zvolených barvách a designu. Individuální výběr motivu dává možnost vytvořit nezapomenutelný dojem.

Zajímavostí je, jak neony působí na lidi:

  • Více než 20 % respondentů průzkumu se domnívá, že neonové nápisy dokáží přilákat mladé zákazníky.
  • Nicméně 26 % lidí má pocit, že kvůli neonům bar působí až příliš křiklavě a výstředně. To však nemusí být nic špatného – v dnešní době je totiž velmi důležité vyniknout mezi konkurencí. A právě nápadný a výrazný interiér může přilákat lidi, nechat podnik vyniknout a pravděpodobně budou zákazníci častěji sdílet fotografie na sociálních sítích.
  • Dalších 21,6 % lidí si myslí, že neony jsou známkou toho, že jde o zábavný podnik, který stojí za návštěvu.

Kreativní prostředí

Vzhled baru může na první pohled napovědět, co od podniku očekávat. Zda se zákazníci mají těšit na prohýřený večer plný alkoholu a tance, či očekávat spíše klidný večer s přáteli nad pár koktejly. Výběr designu je klíčový. Kombinovat můžete různé barvy a vytvořit tak netradiční atmosféru.

Právě do prostředí baru se neony skvěle hodí – vzniká totiž dynamický kontrast mezi tmavým interiérem a zářivým barevným světlem.

Nicméně výsledná atmosféra vždy záleží na vás. Do elegantního podniku se hodí decentní růžová, veselé barvy jako je například žlutá pak vytvoří optimistické a hravé prostředí. Pokud vás láká minimalismus a neformálnost, hodí se například modrá či bílá. To vše je individuální – barvy i samotný motiv.

Výběr vhodného designu

Neon může ztvárňovat libovolný nápis, který chcete mít ve svém podniku. Často jde například o název baru, který lze vyvěsit v exteriéru i interiéru. Nicméně velmi oblíbená jsou i jednoduchá hesla, která zaujmou a rozzáří interiér. Může jít o způsob, jak vyjádřit své postoje a názory a upevnit tak firemní identitu. Ovšem klidně může jít i o vtipné citáty, jednoduché motivy či cokoli jiného.

Nebojte se být kreativní. Nabídka neonů je pestrá a flexibilní, vytvořit lze v podstatě jakýkoli design. Stačí si tak jen vybrat, jaký motiv bude zdobit váš podnik a čím se rozhodnete vyniknout mezi konkurencí a oslovit nové zákazníky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *