Oslava prvních narozenin

První narozeniny dítka jsou mimořádnou událostí, která si zaslouží nezapomenutelné oslavy. Mnohdy jde o rodinnou sešlost, kterou si užijí zejména rodiče a příbuzní. Jak oslavu zařídit, aby byla vhodná pro malou ratolest, a přitom zaujala i dospělé? Přemýšlejte hlavně tak, aby byli nadšeni dospělí hosté! Oslava prvních narozenin zůstane ve vzpomínkách hlavně jim!

Veselé čepičky

Jedním z doplňků, které by vám rozhodně neměly chybět, jsou party čepičky. Ty zaručeně rozzáří každou oslavu. Na výběr přitom máte z mnoha různých motivů – nabízí se například roztomilá zvířátka, veselé holografické barvy a další motivy. Dítě s čepičkou je jednoduše neodolatelné, zároveň jde o skvělý doplněk pro všechny hosty. Vytvoříte tak jednotný vzhled, což bude vypadat skvěle na fotkách.

Sladké pokušení

Na narozeninové oslavě rozhodně nesmí chybět dort. Jde o takový vrchol oslavy, proto je důležité dezert pečlivě zvolit. Vybírejte s ohledem na dítko – k prvním narozeninám jsou oblíbené piškotové dorty s tvarohem, smetanou či jogurtem a ovocem. Pokud však vaše dítko ještě neochutnalo jídlo s cukrem, moukou a dalšími surovinami, pak není dobré volit takový zákusek. Namísto klasického dortu můžete zvolit třeba takzvaný plenkový dort – ten se skládá z ručníků, oblečení, plenek a dalších doplňků.

Zářivé oslavy

Samozřejmě nesmí chybět ani okouzlující výzdoba. Originálním prvkem, který rozhodně zaujme, je neon. Můžete si nechat vyrobit neonovou číslovku, která bude symbolizovat první rok života vašeho dítěte. Případně se nabízí univerzálnější motivy, například „Happy Birthday“ či klasické „Všechno nejlepší“. Získáte tak univerzální doplněk, se kterým zazáříte na různých oslavách. Jde o skvělý doplněk, který zútulní atmosféru, a navíc skvěle vypadá na fotkách.

Oslava prvních narozenin: tematické ozdoby a balónky

K narozeninám samozřejmě patří i balónky a různé dekorace. Ty můžete vybírat dle toho, co má dítko rádo – třeba pokud má oblíbenou pohádku. Balónky mohou mít mnoho různých podob, ovšem případně můžete zvolit i klasiku. Tematické ozdoby dodají oslavě jedinečný charakter. Vytvoříte tak atraktivní prostředí, ve kterém si užijete společně strávený čas. Jistotou každé výzdoby jsou také světýlka!

Hudba jako kulisa

Zapomenout byste neměli ani na hudbu, i ta výrazně ovlivní atmosféru oslavy. Samozřejmě se nabízí dětské písničky, ale ratolesti mnohdy mají v oblibě různé žánry. Můžete předem sestavit playlist, který potěší dospělé hosty, nicméně veselou melodii a rytmus si užije i dítko.

Oslavte milníky prvního roku

Na oslavě si můžete prohlédnout fotky, které jste zachytili během prvního roku života dítěte. Vyberte vtipné momentky, dojemné fotografie a neváhejte sdílet ty nejkrásnější momenty se svými hosty.

Vytvořte pamětní knihu

Na oslavu můžete připravit prázdnou knihu či fotoalbum. Hosté zapíšou krátkou zprávu, přání a třeba i rady do budoucnosti pro dítě. Jde o krásnou vzpomínku, kterou si za několik let společně prohlédnete. Pamětní kniha představuje skvělý způsob, jak uchovat ty nejkrásnější momenty, které dítko při prvních narozeninách ještě tolik nevnímá. Pamětní knihu naplníte snadno a rychle díky Instaxu, které si můžete na oslavu také zapůjčit.

Naplánovat oslavu prvních narozenin nebývá jednoduché. Je totiž třeba hledat kompromisy, aby si dítě zážitek užilo a oslava přitom byla zajímavá i pro hosty. Nemusíte si dělat starosti, pokud něco nebude dokonalé. Výzdoba a dort jsou základ, zbytek pak doladíte, jelikož vás čeká ještě spousta oslav narozenin.

Pro oslavence však ani první oslava narozenin často není první oslavou! Možná, že už “zažil” i baby shower!