Jak stylově zařídit pánský byt?

Každý má na bydlení svoje specifické požadavky a každý chce, aby mu v jeho bytě bylo dobře. Takové prostředí je ale potřeba vytvořit a jsou k tomu zapotřebí nejen vhodné dekorace, ale také jejich celkové propojení. Pokud nevíte, jak vybavit pánský byt tak, aby měl opravdu styl, máme pro vás níže pár tipů na to, jak to udělat. Možností je samozřejmě daleko více, ale tyto dekorace považujeme za klasicky pánské a opravdu stylové.

Méně je více

O mužích se určitě dá říct, že mají raději strohost, než ženy. Proto je, podle nás, pro výbavu pánského bytu zásadní pravidlo, že méně je více. Týkat by se to mělo především dekorací. Není potřeba, aby byl nazdobený každý kout v bytě. Naopak. Pokud chcete dosáhnout silného dojmu, je dobré se zaměřit na menší počet dekorací, ale můžete se odvázat v jejich velikosti. Skvěle mohou vypadat například opravdu velké nástěnné hodiny, nebo třeba zavěšené cyklistické kolo. Snadno tak vytvoříte v prostoru přirozenou dominantu a jeden hlavní předmět pak snadno definuje celkový styl pánského bytu.

Použijte osobní dekorace

Abyste se ve svém bydlení cítili dobře, měli byste být obklopeni věcmi, které máte rádi. Mužský svět je od ženského rozhodně rozdílný, proto není nutné čekat květinové výzdoby a podobně. Někomu se mohou naopak líbit třeba hodiny s různými časovými zónami, někdo jiný může zase použít velkoformátové plakáty měst. Velice poutavou dekorací je samozřejmě také neon na míru, kde může být vepsáno vaše životní motto.

Kombinace protichůdných stylů

Kdo chce mít neotřelou výzdobu, ten by se neměl bát experimentů. Skvěle spolu fungují například takové dekorace, které k sobě na první pohled nepatří. Může jít například o staré, klasické dřevěné rámy v kombinaci s moderním obrazem uvnitř, nebo snad lehce vulgární fotografií. Efektně vypadají také řezané květiny v surových betonových květináčích a podobně.

Nebojte se sytých barev

Minimalismus je dnes velice oblíbeným stylem, ale vše nemusí být uhlazené a čistě bílé. Pokud máte v bytě prostor, který by mohl být dominantou, zvažte použití sytých nátěrových barev. Určitě je lepší volit spíše studené odstíny zelené, modré či šedé, ale pokud se nebojíte i výraznější barev, za experiment to rozhodně stojí. Celkový dojem prostoru se tímto barevným nátěrem zásadně změní.

Pánský byt a tvrdé materiály

Železo. Beton. Sklo. Tyto materiály mohou na první dojem působit hodně surově, ale v případě pánského bytu to může být naprosto žádoucí. Skvělým prvkem je například bar na váš oblíbený alkohol vyrobený z betonových tvárnic, železných plátů a doplněný o křišťálové sklenice a karafy.