Retro párty! Zpátky do minulosti a stylově!

Retro párty představuje skvělý způsob, jak se dobře bavit s přáteli, a přitom si na chvíli zase užít atmosféru minulých desetiletí. Pokud byste si rádi uspořádali oslavu v tomto stylu doma, máme pro vás několik tipů, jak vytvořit autentickou atmosféru, vybrat správnou hudbu a doplňky, abyste si užili zábavnou noc plnou nostalgického šarmu.

Playlist plný klasiky

Srdcem každé retro párty je rozhodně hudba. Právě ta dokáže nastolit perfektní atmosféru a vrátit vás do let minulých. Online najdete připravené playlisty z různých desetiletí, hudební doprovod tak lze zajistit v podstatě bez starostí.

Pokud si však chcete zařídit vlastní playlist, nabízí se několik hudebních kousků, které by na něm rozhodně neměly chybět:

  • Pro 70. a 80. léta by rozhodně neměly chybět hity jako „Stayin‘ Alive“ od Bee Gees, „Don’t Stop Believin“ od Journey či třeba „Billie Jean“ od Michaela Jacksona. Tyto skladby během mžiku přenesou vaše hosty do této éry.
  • Pokud si chcete připomenout 90. léta, určitě nezapomeňte na „Smell Like Teen Spirit“ od Nirvany a hit „Wannabe“ od Spice Girls. Jde o ikonické zástupce této doby.
  • Na retro párty samozřejmě nesmí chybět ani disko. Nabízí se například „Super freak“ od Ricka Jamese a „Dancing Queen“ od ABBA, které budou hit.
  • Pro fanoušky Rock’n’Rollu přidejte do playlistu „Johnny B. Goode“ od Chucka Berryho a „Jailhouse Rock“ od Elvise Presleyho. Tyto skladby rozpohybují každého.
  • A aby byla retro party opravdu autentická, neměl by chybět ani electro-pop. Zařaďte do svého playlistu „Sweet Dreams“ od Eurythmics a „Blue Monday“ od New Order, které dokonale zastupují tuto éru.

Retro párty a dekorace

Co se týká dekorací, nezbytným prvkem pro retroparty je rozhodně diskokoule. Tu snadno zavěsíte na strop a získáte efektní dekoraci. Jde o jednoduchý kousek, který vytvoří okouzlující atmosféru díky odrazům světla po celém pokoji. Použít můžete samozřejmě i jiná světýlka!

S výběrem dekorací můžete být kreativní – třeba doma máte ještě něco z dob minulých. Neváhejte to využít.

Nicméně další věcí, co by neměla chybět, jsou neony. Ty rozzáří jakýkoli prostor a zajistí skvělý zážitek. Neonové světlo je přitom skvělým doplňkem interiéru. Můžete si nechat vyrobit neon na míru nebo si vybrat některý z pestré nabídky.

Doplňky a kostýmy

Pro dosažení autentické atmosféry je třeba obléknout se do správného outfitu. Jasnou volbou jsou výrazné a blýskavé oděvy – kousky s flitry a metalickými barvami se skvěle hodí. Případně však můžete samozřejmě zvolit i jiný styl.

Pokud vás nelákají zářivé barvy, nabízí se květinové vzory, které byly v 70. a 80. letech velmi populární. Zahrňte tento prvek do dekorací i kostýmů. Může jít o vzorované ubrusy, závěsy či oblečení.

Dokonalou zábavu zajistí retro hračky a hry – mnoho z nás má ještě něco takového doma, případně lze populární hry z minulosti stále zakoupit ve specializovaných prodejnách. Doporučit lze například hru Twister, při které si užijete spoustu legrace.

Nabídka jídla a nápojů

Aby byla atmosféra jednoduše dokonalá, je dobré v retro stylu zařídit i občerstvení. Servírujte klasické koktejly, které byly oblíbené v retro éře – například Martini a Sex on the Beach.

Z občerstvení se pak nabízí obložené chlebíčky, vajíčka či šunka v aspiku a podobné lahůdky. Ovšem samozřejmě můžete zůstat i u klasiky jako jsou řízečky, tatarák a různé jednohubky.

Chybět by neměly ani sladkosti, jako klasika se nabízí polárkový dort či třeba pudink. Pokud pořádáte velkou oslavu, pak by neměl chybět ani dort. I ten lze stylizovat do retro podoby – může být ve tvaru vinylové desky či třeba diskokoule.

Tyto základní tipy vám pomohou při plánování retro party, dejte však prostor i své vlastní kreativitě a vytvořte si oslavu dle svých představ. Klíčová je zejména atmosféra, kterou zajistí hudba, dekorace a správně zvolené outfity.