Pokud rozjíždíte nové podnikání, nebo to vaše stávající už trochu získalo na síle, možná je ten správný čas vytvořit nové, silné a originální logo. Něco takového, co vás bude reprezentovat a co si vaši zákazníci snadno zapamatují a těm, kteří u vás ještě nenakoupili, to pomůže se rozhodnout. Protože každý, kdo podniká, se chce především odlišit a být unikátní, tak tvorba loga na zakázku je asi nejlepší cestou, jak získat produkt se skvělým výsledkem. Co vás tedy bude cestou k vlastnímu logu na míru čekat?

K čemu vlastně potřebuji vlastní logo?

V první řadě byste si měli jednoznačně odpovědět na otázku, k čemu a proč vlastně potřebujete vlastní logo. Pokud budete mít v nějakém odvětví monopol, tak nejspíš nebudete potřebovat žádné originální logo. Ale pokud ve své branži máte širokou konkurenci, tak pak se nejspíš chcete odlišit, být lepší než ti druzí a k tomu potřebujete využít každou možnost, která se naskytne.

I když se to může zdát jako banalita, tak kvalitní logo může v lidech vzbuzovat velmi silné emoce. Emoce jsou při kontaktu se zákazníkem velice důležité, protože pomáhají budovat vztah se značkou. A silné logo může být jednou z cest. Existuje spousty lidí, kteří jsou ochotni utratit více peněz za „značková“ trička už jen kvůli přítomnosti určitého loga.

Pokud se tedy chcete odlišit a být zapamatovatelní, skvělé logo vám určitě pomůže.

Jak vytvořit logo?

Úvodní představu byste měli mít určitě vy sami. Podobu loga vždy do značné míry ovlivní oblast, které se ve svém podnikání věnujete. Například banka bude mít určitě jiné předpoklady pro tvorbu loga, než nová módní značka zaměřující se na mladé.

Logo často také vypovídá o tom, co nabízíte a děláte. Když někdo prodává zmrzlinu, těžko si dá do svého loga pizzu.

Pokud se tedy rozhodnete, že potřebujete něco originálního, tak tvorba loga na zakázku bude cestou, která vás bude nejen bavit, ale často vám pomůže i nasměřovat a lépe pochopit své podnikání.

Jak probíhá návrh loga na míru?

Vždy je to individuální a záleží také na tom, jak moc složité má vaše vlastní logo na míru být. Tvorba loga na zakázku může být hotova během pár dní, ale může trvat také měsíce. V první řadě je určitě třeba si vyjasnit především požadovanou složitost loga. Často platí, že v jednoduchosti je krása a tak méně může být někdy více. To může znamenat jednodušší tvary v logu, méně použitých barev a podobně.

Pokud se rozhodnete najmout na vytvoření loga na míru profesionála, určitě se setkáte s tím, že v první řadě budete probírat váš pohled na své podnikání a následně to, co byste chtěli mít v logu obsaženo. Následně se dostanete do fáze prvotních návrhů, které budete upravovat tak dlouho, dokud se nedostanete k výsledku, který se vám bude líbit na 100%.

Kolik stojí vytvořit logo?

Kolik ale taková tvorba loga stojí? I zde se můžete dočkat nejrůznějších odpovědí a platí, že žádná odpověď není správná, ani špatná. Tvorba loga na zakázku může být finančně náročná aktivita, ale pokud víte, co chcete, může vše proběhnout velice rychle a často dokonce za pár stovek. Pro vytvoření loga na míru můžete oslovit buďto nejrůznější marketingové agentury, nebo například grafiky na volné noze.

V každém případě si ale hned na začátku vyjasněte svůj rozpočet, ať víte, jak k dané zakázce přistupovat.

Vizuální identita, logo manuál a branding

Logem vše ale teprve začíná. Pokud provozujete stánek s občerstvením a dále se zákazníky nekomunikujete, bude vám nejspíš samotné logo stačit. Pokud se ale chystáte na výrobu dalších reklamních materiálů, tak logo na zakázku bude teprve startovacím bodem.

Od grafika byste v takovém případě mohli dostat i logo manuál, či graficky manuál, abyste přesně věděli, jak máte se svým logem dále pracovat. Takový manuál vám bude pomáhat udržovat vizuální identitu stále v jednom duchu a díky tomu budete pro zákazníky naprosto čitelní a zapamatovatelní. Práce se značkou, branding, je dalším krokem, na který byste neměli zapomenout, pokud bude vaše podnikání narůstat.

Co by mi měla tvorba loga na zakázku přinést?

A co byste měli dostat za své peníze, pokud budete chtít vlastní logo na míru? V první řadě samozřejmě celkovou podobu loga, která se vám bude líbit. V druhé řadě ale především logo v nejrůznějších grafických provedeních tak, abyste jej mohli použít pro široké spektrum příležitostí.

Vždy požadujte od grafika vytvoření loga v křivkách či vektorech. Díky tomu budete moct použít své logo jak online, tak například pro potisk firemních triček. Každý, pro koho je tvorba loga na zakázku denním chlebem vám tyto podklady samozřejmě dodá.

Neonové logo

Co je dobré, to může být určitě ještě lepší! Stačí jen použít správné nástroje a nepřehlédnutelná bomba je na světě. Neonové logo je přesně to, co můžete hledat, pokud má vaše konkurence tvrdé lokty a vy se chcete prodrat dopředu. Pokud máte kvalitně zpracované logo na míru, tak zároveň budete mít poklady – vektory – díky kterým vám vaše neonové logo na míru vytvoříme v okamžiku. Zkrátka – kdo je vidět, prodává!