Výroba neonových nápisů

Pokud jste se rozhodli, že potřebujete mít nápis z neonového pásku, tak jste tu správně! Výroba neonových nápisů je velmi podobná jakékoli jiné zakázkové výrobě, ale přece jen byste měli pamatovat na určitá specifika, která s sebou nápisy přinášejí. Jaké to tedy jsou?

Z jaké dálky se bude číst?

Prvním bodem, nad kterým byste se měli zamyslet je to, z jaké dálky budou lidé nápis číst. Proč? Samozřejmě proto, abyste zvolili vhodnou velikost nápisu a případně také sílu neonu. Zde samozřejmě platí selské pravidlo, že čím větší vzdálenost, tím větší nápis a klidně i silnější písmo a naopak. Důležité je také zvolit správnou barvu nápisu, která v okolním prostředí vynikne, ale bude také dostatečně jasná k tomu, aby se dal nápis snadno přečíst.

Pokud potřebujete vyrobit logo firmy na míru, tak je dané, co má zobrazovat, a řešíte jen velikost. Výroba neonových nápisů je specifická právě touto drobností!

Co má nápis sdělovat?

Každý nápis by měl mít nějaké poselství a tak je dobré si hned v počátku uvědomit, co má nápis sdělovat. Pak je dobré se nad sdělením na chvíli pozastavit a zkusit se zamyslet, jestli neexistuje nějaká vhodná barevná kombinace, styl písma, nebo například nějaká drobná přesmyčka či odchylka v textu, která by takový nápis mohla udělat zajímavějším. Co přesně to má být? To samozřejmě záleží vždy na tom, jaký nápis máte a co chcete sdělit.

Přesmyčka pro právníky? Právo, právně, správně!

Výroba neonových nápisů – jaké písmo vybrat?

Vybrat vhodné písmo je stejně důležité, jako vybrat správnou barvu, pokud si kupujete nové auto. Pokud uděláte drobnou změnu, výsledný dojem může být úplně jiný. Proto je třeba vždy vybírat takové písmo, které je čitelné, ale zároveň dobře vypadá.

Důležité je také zohlednit téma, kterému se s vaším nápisem budete věnovat. Pokud půjde o finanční či právní služby, určitě zvolte takové písmo, které působí stroze a důstojně. Pokud naopak otevíráte dětskou herničku, určitě si můžete dovolit písmo zdobnější.

Je možné nápisy jen pronajmout?

Je možné, že pokud už někdo před vámi měl stejnou myšlenku, tak nebude výroba neonových nápisů třeba. Často je totiž možné nápisy pouze pronajmout a to především v případě, že potřebujete neon na svatbu, nebo narozeninou oslavu! Určitě seženete také nápisy, které jsou vhodné i na firemní večírek. A pokud ne a potřebujete něco úplně jiného, prostě si nechte vyrobit svůj neon na míru od A do Z!