Výzdoba na Halloween: Jen dýně nestačí!

Mnoho lidí si u nás Halloween oblíbilo, a to nejen díky jeho symbolice, ale také díky tomu, že v tomto období můžete popustit uzdu své fantazie. Tento svátek vybízí ke zdobení exteriéru i interiéru, rozhodně se přitom nemusíte držet při zemi. Nabízí se spousta možností, jak zkrášlit vybraný prostor v tomto kouzelném období. Výzdoba na Halloween má oproti ostatním událostem jednu velkou výhodu – můžete se hodně odvázat!

Klasika, která nikdy nevyjde z módy

Jedním z hlavních symbolů Halloweenu jsou rozhodně dýně. Ty nemohou při oslavách tohoto svátku chybět. Jde zároveň o symbol celého podzimu, tuto dekoraci si tedy můžete užívat po značnou část roku. Dýně se nabízí jako elegantní doplněk stolu, větší plody lze vyřezávat do různých strašidelných tvarů a ozdobit jimi třeba zahradu. Když do vydlabané dýně vložíte svíčku, vznikne originální lucerna.

výzdoba na halloween - dýně

Výzdoba na Halloween – Strašidelné dekorace

Dalším typickým prvkem jsou pavouci. Ty lze do výzdoby zakomponovat různě. Nabízí se například malí gumoví pavoučci, které rozmístíte různě v interiéru. Pokud máte rádi extravaganci, můžete si třeba dát obřího plyšového pavouka na dveře či ho využít jako strážce vaší vyřezané dýně. Možnosti jsou v podstatě neomezené, přidat můžete i děsivou pavučinu a vytvořit tak autentickou dekoraci.

Poněkud děsuplní dokáží být i duchové. Vyrobit je lze z různých materiálů – tkaniny, fáčoviny, ale třeba i z plastu či papíru. Samozřejmě jsou k dispozici i již hotové modely, které perfektně zapadnou do vašeho interiéru. Stačí si jen vybrat. Duchy můžete položit na nábytek či třeba zavěsit ke stropu a vytvořit tak iluzi, že se vznáší ve vzduchu.

Halloweenské osvětlení

Poněkud decentní dekorací jsou lampiony. Ty si zvládnete vyrobit sami doma – z papíru či PET lahve a dalších materiálů. Ovšem k dispozici jsou samozřejmě i již hotové tematické kousky. Svíčku lze nahradit LED světýlkem pro větší bezpečnost. Tak se může halloweenský lampion stát stylovým osvětlením. Případně ho můžete doplnit světelnými řetězy s drobnými dýněmi či duchy namísto žárovek. Jde o jednoduchou, avšak efektní dekoraci, která do prostoru vnese teplou a zároveň lehce strašidelnou atmosféru.

V kategorii osvětlení bychom samozřejmě neměli zapomenout ani na svíčky. Oranžový plamen vytváří tajemnou atmosféru, dokáže zútulnit celý prostor. Navíc máte na výběr ze spousty různých vůní, podzimní aroma vás jistě perfektně naladí na oslavy Halloweenu.

Originální zářivá atmosféra

Výzdobu lze samozřejmě pojmout i v moderním stylu. Pokud vás nudí klasické svíčky a dýně, pak je nahraďte něčím nezapomenutelným. Jako skvělé řešení se nabízí neony. Zpracovat lze v podstatě libovolné motivy – ať už chcete mít neonového ducha, dýni či třeba nějaký nápis. Volba záleží pouze na vás, v každém případě získáte unikátní doplněk interiéru (či exteriéru), který rozzáří celý prostor.

Zvukový doprovod

Pro vytvoření dokonalé atmosféry je možné využívat více než jen vizuální prvky. Propojte svou výzdobu se zvuky – může jít o skřípání dveří, vytí vlkodlaků či třeba šepotání duchů. Na internetu najdete rozmanité zvukové efekty a halloweenské hudební smyčky. Pustit si je můžete třeba při společné večeři či posezení s přáteli a doladit tak celý zážitek k dokonalosti.

Ve výsledku záleží pouze na vás, v jakém stylu bude vaše výzdoba na Halloween pojata. Svátek je často spojován se strašidelnou atmosférou, pochmurným podzimem a nepříznivým počasím. Ovšem můžete to uchopit úplně naopak – vyřezat si roztomilou dýni, nechat si vyrobit vesele zářící neon na míru či jednoduše interiér zútulnit svíčkami. Dejte prostor své kreativitě a užijte si tento svátek naplno.