Životnost LED neonu? Vydrží opravdu dlouho!

Vlastní neonový nápis je originálním a perfektním doplňkem, který najde využití v podstatě kdekoli. Častou obavou však je, jaká je životnost neonu a kolik toho vydrží. Díky moderní technologii LED neonů však není důvod se obávat. Takže jaká je životnost LED neonu?

Flexibilita

Moderní LED neony jsou vyráběný z odolných polymerů. Tyto trubky toho mnoho vydrží, lze je různě ohýbat, aniž by praskly. Kromě toho je povrch odolný proti poškrábání a zlomení. Nemusíte se tak obávat, že by se nápis poškodil a snížila se tak kvalita světla.

Kromě toho flexibilita umožňuje výrobu libovolného designu. Neonové trubice lze totiž libovolně ohýbat, vyrábět různou šířku a zcela je tak přizpůsobit vybranému motivu. Písmena či symboly jsou pak připojeny ke kvalitní podkladové desce.

Oproti tradičním skleněným neonům nabízí LED provedení řadu výhod. Jsou mnohem odolnější, flexibilnější a mají delší životnost.

Voděodolnost

LED neony jsou umisťovány v interiéru i exteriéru. Pokud hledáte venkovní prvek, pak je důležité zařídit voděodolnost. Ani to není u moderních neonů problémem. Nemusíte se tak obávat, že by při dešti zatekla voda do trubic a poškodila LED diody uvnitř. Tuto vlastnost případně oceníte i u interiérových nápisů, u kterých hrozí, že by přišly do styku s vodou. Neonové nápisy mohou zářit za každých podmínek bez toho, aniž by se změnila životnost LED neonu.

Bezpečnost

Další výhodou LED neonů je jejich bezpečnost. Manipulace je snazší a bezpečnější. Zatímco u tradičních skleněných neonů hrozí jejich rozbití a pořezání se střepy, trubice LED neonů se při pádu nerozbijí. Polymerové trubice se navíc můžete dotýkat, aniž by hrozilo popálení či zásah elektrickým proudem. Manipulace je tak opravdu jednoduchá. LED neonové pásky také používají velmi nízké napětí a prakticky tak nehrozí žádný zkrat či jiné podobné poškození.

Skleněné neony jsou v této době, z velké části, již minulostí. Moderní provedení s LED diodami je totiž odolnější, bezpečnější a nabízí delší životnost. Proto jde o jasnou volbu. Pokud přeci jen nemáte jasno, zjistěte si, jaké jsou rozdíly mezi technologiemi LED versus neon.